Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz.

policja auto2Do  Komendy Powiatowej Policji w Iławie trafił nowy radiowóz, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie na terenie całego powiatu. Samochód marki Hyundai, który kosztował ponad 50000 złotych został zakupiony ze środków budżetowych Powiatu Iławskiego, Gminy Iława oraz Komendy Głównej Policji.

Hyundai wspierać będzie służbę iławskich policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie powiatu. Zakupiony samochód pomoże w codziennej służbie funkcjonariuszom i przyczyni się z pewnością  do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających powiat iławski.

policja auto
Mł. insp. Robert Mikusik podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
To nie jedyny sprzęt, który policjanci otrzymali ze środków pochodzących z budżetu Komendy Głównej Policji oraz przy wsparciu lokalnych samorządów. Na początku 2018 roku  policjanci z Iławy otrzymali siedem nowych, oznakowanych radiowozów, a były to hyundai i20, opel mokka, cztery ople astra i volkswagen T6. Samochody te zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez wszystkie lokalne samorządy.  Pozostała część kwot została dofinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji.

policja auto2