Nietypowa lekcja samorządności

zdj6Jak  wyrobić  prawo  jazdy,  czym  się  zajmuje  starosta,  kto  wydaje pozwolenia na  budowę oraz gdzie się zgłosić gdy zagubimy telefon - odpowiedzi  na  te  i  wiele  innych  pytań  poznali uczniowie, którzy  pojawili  się  w  Starostwie  Powiatowym w Iławie. Gdzie najlepiej przyswoić wiedzę o samorządzie, jak nie w urzędzie? A jeśli do tego dodać, że wykładowcą jest Starosta Powiatu, to lekcja taka na pewno nie należała do sztampowych.

18 grudnia młodzież z młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie uczestniczyła w nietypowej lekcji samorządności. W ramach zajęć uczniowie spotkali się ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim.

zdj.3

zdj.4

zdj. 2
   Podczas spotkania Starosta zapoznał młodzież ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem Starostwa jako urzędu. Omówił także działalność jednostek podległych starostwu, szczególną uwagę zwracając na oświatę.
Przedstawiciele poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego  przedstawili główne zadania każdego z nich, odpowiadając na pytania młodzieży oraz zachęcając do aktywnego udziału w życiu społeczności  lokalnej. Następna część wyprawy odbyła się w Porcie Śródlądowym w Iławie, gdzie oprócz zwiedzania obiektu przedstawiono młodzieży film o Kanale Elbląskim oraz produkcję przybliżającą sylwetkę jego twórcy Georga Jacoba Steenke.

zdj6

zdj7