Znak z Powiatu Iławskiego wśród symboli z całego świata na "Ścianie Pokoju" w Fernweh Park w partnerskim Powiecie Hof

Schild2We wrześniu gościliśmy na terenie powiatu iławskiego 35 osobową delegację partnerskiego powiatu Hof. W składzie delegacji byli radni, parlamentarzyści oraz burmistrzowie gmin z powiatu Hof oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Hof.

Podczas wizyty goście z Niemiec uczestniczyli w zaplanowanych spotkaniach, których celem było podsumowanie dotychczasowych działań podjętych w ramach partnerstwa powiatów oraz przybliżenie uroków regionu przedstawicielom Powiatu Hof. Program obejmował między innymi zwiedzanie Ośrodka Manewrowania Statkami w Kamionce, Pałacu w Mortęgach oraz nieco odleglejszy rejs po pochylniach na Kanale Elbląskim.

DSC 0072

DSC 0340

DSC 0414

DSC 0421

DSC 0211

Ponadto podczas wizyty odbyło się uroczyste przekazanie znaku drogowego z nazwą Powiat Iławski, jako symbolu Pokoju i jedności narodów, który trafił do kolekcji Fernweh-Park w miejscowości Markt Oberkotzau, skupiającej kilka tysięcy znaków i pamiątek z całego świata.

DSC 0198a

Schild2