Spotkanie Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego i Kreisjugendring z Powiatu Hof z Niemiec

12hofW naszym regionie gościliśmy 15 uczniów wraz z opiekunami z partnerskiego Powiatu Hof z Bawarii. Młodzież z partnerskich powiatów spotyka się od prawie 10 lat. Jubileuszowe spotkanie odbędzie się w przyszłym roku w Niemczech.

Spotkanie, oprócz integracji oraz szlifowania języka obcego (niemieckiego, angielskiego, jak i polskiego dla grupy niemieckiej) - było również okazją do podsumowania 100 lat przemian naszych partnerskich krajów, tak aby wspólnie świętować 100 lat niepodległości Polski. Był to także temat projektu towarzyszącego spotkaniu. Dlatego uczniowie z obu powiatów musieli dowiedzieć się jak najwięcej o sobie, kulturze, kraju, polityce etc. Na młodzież czekała cała masa atrakcji, Escape Room, ośrodek manewrowania statkami, pobyt integracyjny w Gardzieniu, gokarty, zabawa w kucharza i wiele, wiele innych. Nie zabrakło i wycieczek, w tym roku do Trójmiasta oraz Malborka.

1hof

2hof

3hof

4hof

Młodzi ludzie odwiedzili także siedzibę  Starostwa Powiatowego w Iławie, gdzie zwiedzili urząd i wykonali pamiątkowe zdjęcia. Odbyło się również spotkanie z Markiem Polańskim Starostą Powiatu Iławskiego, który przywitał gości i opowiedział o spotkaniach młodzieży z lat poprzednich, kiedy sam był opiekunem Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego.
127hof

6hof

7hof

8hof
Podsumowując: kolejne spotkanie młodzieży z Powiatu Iławskiego i Powiatu Hof można uznać za bardzo udane i owocne. Mamy również nadzieję, że czas spędzony w naszym powiecie na stałe utkwi w pamięci niemieckim gościom, a nasza młodzież nawiąże nowe, trwałe międzynarodowe przyjaźnie.

9hof

10hof

11hof

13hof

Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

logo PNWM