Rozwój poprzez ruch - szkolenie dla osób niepełnosprawnych

szkolenieZapraszamy na pięciodniowe Intensywne Szkolenie Wyjazdowe z zakresu rozwoju osobistego poprzez ruch organizowane w ramach projektu „Centrum im. Ludwika Braille’a 3 (kontynuacja)”. Szkolenie skierowane jest do osób spełniających wymogi formalne uczestnika projektu  tj.
·         Niepełnosprawność potwierdzona orzeczeniem ( z powodu dysfunkcji wzroku, choroby psychicznej lub epilepsji),
·       Wiek aktywności zawodowej (kobiety 60 lat, mężczyźni 65 lat bez prawa do emerytury) oraz zamieszkanie na terenie woj. mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego lub kujawsko-pomorskiego.

Termin szkolenia: 3-8 czerwca 2018 r.  Zapisy do 18 maja br.

Miejsce szkolenia: Brok  (Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy, ul. Brzostowa 28)

W trakcie szkolenia  oferujemy zajęcia grupowe podzielone na dwa moduły szkoleniowe obejmujące m.in:

1.      Trening pro-zdrowotny

Zajęcia prozdrowotne uwzględniające specjalne potrzeby połączone z konsultacji fizjoterapeutyczną, przygotowanie indywidualnych zastawów ćwiczeń dla uczestników. Monitorowanie i korygowanie na bieżąco ćwiczących.
Formy zajęć aerobowych jako element prozdrowotny. Proste zadania ruchowe w umiarkowanym tempie mające na celu redukowanie tkanki tłuszczowej oraz poprawę wydolności.
Formy gier i zabaw ruchowych jako element integracji i socjalizacji grupy.

Prowadząca Katarzyna Kurczak dietetyk kliniczny i sportowy. Szkoleniowiec z zakresu dietetyki sportowców wysokokwalifikowanych np.: Legii, COMS oraz sportowców amatorskich: kluby fitness - Holmes Place, Everybody, Tuan, Calypso m.in. triatlonistów, kolarzy, pływaków i biegaczy. Autorka licznych publikacji prasowych oraz wywiadów telewizyjnych dotyczących prawidłowego sposobu odżywiania i bezpiecznego ruchu oraz promocji zdrowego stylu życia.

2.      Trening ogólno-kondycyjny

Zajęcia ogólnorozwojowe kształtujące poszczególne cechy motoryczne przy zastosowaniu ćwiczeń koordynacyjnych, siłowych, wydolnościowych oraz wytrzymałościowych.
Atrakcyjna forma zajęć ruchowych kształtująca czucie ciała w przestrzeni bazująca na podstawach Pilates z elementami ćwiczeń równoważnych.
Zajęcia terenowe realizują  program kształtujący wydolność i wytrzymałość poprzez formy biegowe, marszobiegowe, marszowe.
Doskonalenie umiejętności ruchowych z zastosowaniem ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz metody ich adaptacji do własnych potrzeb dzięki bogatemu wyborowi propozycji ćwiczeń.

Prowadząca Urszula Bienias trenerka personalna oraz instruktorka takich zajęć jak: MAGIC PUMP, Brzuch&Stretch, HIIT CAMP i Brzuch&Uda&Pośladki. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Szczególne miejsce w jej pracy zajmują treningi kształtujące sylwetkę, na których wprowadza wiele innowacyjnych metod treningowych. Od 10 lat z ogromną pasją i doświadczeniem łączy elementy treningu siłowego, funkcjonalnego oraz interwałowego w formie przystępnej dla każdego uczestnika. Od lat jest choreografem zajęć grupowych, gdzie ma okazję wykorzystać wiedzę bezpiecznego i efektywnego treningu.

Uwaga: obecność na zajęciach organizowanych w ramach szkolenia  jest obowiązkowa.

W ramach szkolenia zapewniamy: wsparcie asystentów podczas zajęć i posiłków,  zakwaterowanie i całodniowe wyżywienie, transport oraz ubezpieczenie.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
 Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia do dnia 18 maja 2018 r. tj. piątek na adresTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W trakcie rekrutacji będziemy brać pod uwagę kolejność nadsyłanych zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają osoby spoza Warszawy. Ostateczną listę zakwalifikowanych podamy 25.05.2018 r. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o dalszych szczegółach dotyczących szkolenia.
Osoby, które nie uzupełniły jeszcze dokumentacji, a są zainteresowane udziałem w szkoleniu, prosimy o wypełnienie dokumentów z załącznika (bez wpisywania daty) i odesłanie ich wraz z kserem orzeczenia o niepełnosprawności na adres: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, pl. Konstytucji 5 lok. 4, 00-657 Warszawa lub zabranie za sobą na w/w szkolenie.

UWAGA!!! Osoby zakwalifikowane będziemy prosić o uzyskanie (od lekarza rodzinnego, bądź lekarza pierwszego kontaktu) zaświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu zajęciach.

Projekt Centrum im. Ludwika Braille'a 3 (kontynuacja), współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 22 400 50 73 bądź mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt „Centrum im. Ludwika Braille'a 3 (kontynuacja)” współfinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Z poważaniem,
Zespół Projektu „Centrum im. Ludwika Braille’a 3 (kontynuacja)”