Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o książce Doroty Terakowskiej za nami

ksiazka konkurs4Dlaczego Czarownica musiała smarować maścią z orzecha twarz Dziecka? Kto zamieszkiwał Podziemne Królestwo? Z czego zrodziła się Pieśń Jedyna? Na te i wiele innych finałowych pytań musieli opowiedzieć uczestnicy Powiatowego Konkursu Wiedzy o książce Doroty Terakowskiej „Córka Czarownic” pod tytułem „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”.  Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Iławskiego- Pan Marek Polański.

27 kwietnia w sali starostwa powiatowego w Iławie odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział 17 drużyn. Jury w składzie: Joanna Bakaluk (przewodnicząca), Amadeusz Socha i Kinga Groszkowska wyłoniło następujących zwycięzców:

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie w składzie:
1. Oliwia Bączek
2. Wiktoria Wnuk
3. Alicja Zakrzewska
pod opieką Pani Darii Zielińskiej.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wikielcu w składzie:
1. Julia Koper
2. Wiktoria Bielicka
3. Patrycja Bulik
pod opieką Pani Hanny Olszewskiej.

III miejsce zajęła Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu w składzie:
1. Oliwia Sobota
2. Julia Woźniak
3. Anna Szauer
pod opieką Pani Anity Goniszewskiej.

ksiazka konkurs5

ksiazka konkurs6

W konkursie poza konkurencją swoich sił spróbowali uczniowie klas młodszych: Igor Stawski- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Iławie, Aleksandra Kawecka i Natalia Baranowicz ze Szkoły Podstawowej w Goryniu.

ksiazka konkurs7

ksiazka konkurs3
Ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie, nagrody dla laureatów i uczestników, wręczyła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publiczniej w Iławie– Pani Kinga Groszkowska.

ksiazka konkurs2
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie wymagającym ogromnej znajomości książki i zapraszamy do kolejnych zmagań w 2019 roku.

konkurs ksiazka1

ksiazka konkurs4