Kolejne bezpłatne badania mammograficzne w Powiecie Iławskim!

mammografiaPrzypominamy o bezpłatnych badaniach mammograficznych na terenie Powiatu Iławskiego. Badania odbędą się w Kisielicach, w Lubawie, Suszu oraz w Zalewie. Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
• lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w następujących miastach:

Kisielice – 19 kwietnia 2018 r. przy Urzędzie Miasta, ul. Daszyńskiego 5

Lubawa – 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. przy Miejskim Ośrodku Zdrowia, ul. Rzepnikowskiego 20

Susz – 20 i 23 kwietnia 2018 r. przy Przychodni Zdrowia , ul. Wybickiego 9

Zalewo - 14 maja 2018 r. na placu nad jeziorem, obok Muszli Koncertowej przy ul. Kolejowej

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Żródło: LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, Gdynia

mammografia zalewo