Pióro Starosty powędrowało w tym roku do Łukasza Ogonowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie

DSC 0217Już po raz 15. uczniowie szkół ponadpodstawowych zmagali się z niełatwym dyktandem w Powiatowym Konkursie „O Pióro Starosty”. O najlepsze miejsce rywalizowali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie, Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, Zespołu Szkół w Lubawie oraz z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Główne cele konkursu, który już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń w Powiecie Iławskim to doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, wyrabianie czujności ortograficznej czy promowanie uczniów, którzy mogą pochwalić się świetną znajomością zasad poprawnej polszczyzny.
Tegoroczny tekst miał tematycznie być powiązany z obchodami i okazał się być fragmentem przemówienia Józefa Piłsudskiego w Warszawie na wieczornicy, urządzonej przez Zrzeszenie b. wojskowych polskich, 1918 r. W: Józef Piłsudski o sobie: z pism, rozkazów i przemówień komendanta. Odczytany został przez p. Małgorzata Lewko - nauczyciela Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie.

DSC 0209

Dyktanda zostały sprawdzone przez nauczycieli polonistów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Iławskiego.

Zwycięzcą został Łukasz Ogonowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Sandra Rawińska, również z Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie oraz Katarzyna Nadolska z Zespołu Szkół w Lubawie. Trzecie miejsce przypadło Błażejowi Adamskiemu reprezentującemu Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

DSC 0228
Uczniowie otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy, które zostały wręczone przez Starostę Powiatu Iławskiego - Marka Polańskiego.

Dyktando przebiegało pod nadzorem jury w składzie:
1. Katarzyna Dobrowolska – Tatarek – nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. S. Żeromskiego w Iławie
2.Agnieszka Sendecka – nauczyciel w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
3. Danuta Nowasielska – nauczyciel w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
4. Hanna Dembicka – Łasecka – nauczyciel w Zespole Szkół w Lubawie
5. Anna Gaszczyńska – nauczyciel w Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu