Za nami XX Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, z wyróżnieniem dla przedstawicielki Powiatu Iławskiego

DSC 04747 marca podczas XX Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur w Olsztynie poznaliśmy kolejną „złotą dziesiątkę” wyróżnionych pań z województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród nagrodzonych jest Pani Jadwiga Abramowicz, Wiceprezes Stowarzyszenia Iławski Klub Amazonki. Reprezentantka Powiatu Iławskiego nie kryła zaskoczenia, ale i zachwytu wyróżnieniem. Tegoroczna złota dziesiątka to Panie o różnych ścieżkach zawodowych, są aktywne, przebojowe, działają na rzecz swoich środowisk i nie tylko, a swoją pasją motywują innych do działania.

Jadwiga Abramowicz wiele lat pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Iławski Klub Amazonki. Jest emerytką, która zmaga się z rakiem piersi. Zawsze jest gotowa nieść pomoc innym. Jej motto życiowe brzmi: „Z faktu, że kiedyś umrę nie wynika, że muszę umrzeć teraz. Dopóki żyję, muszę wykorzystać możliwości, jakie są mi dane.” Wieloletni wysiłek i praca ponoszona na rzecz rozwoju Stowarzyszenia są godne podziwu i stanowią wzór do naśladowania. Jej upór i wytrwałość pociąga i mobilizuje pozostałe koleżanki do działania.

DSC 0399

DSC 0409

DSC 0455

DSC 0474
Dodatkowe wyróżnienie za osiągnięcia ponadregionalne otrzymała Wanda Kwietniewska. Wokalistka, kompozytorka i liderka zespołu „Wanda i Banda”. Tradycyjnie kapituła uhonorowała również pana. Statuetka „Dużej buźki” powędrowała do poety, pisarza i artysty kabaretowego - znanego z Kabaretu Moralnego Niepokoju - Przemysława Borkowskiego.

DSC 0466

DSC 0457