Udany start uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie w zawodach programistycznych

Budowlanka konkurs programista16-ego lutego 2018 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyły się IX Warmińsko-Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne. W wzięły w nich udział ogółem 34 zespoły ze szkół naszego województwa. Zawody polegały na zespołowym rozwiązywaniu zadań programistycznych. Swój wysoki poziom wiedzy zaprezentowali na nim również uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

Każda grupa otrzymała do dyspozycji komputer z zainstalowanymi kompilatorami Turbo Pascal 6, Free Pascal, Dev C++. Rozwiązania zadań należało przedstawić w języku Pascal, C/C++ lub Java. W sędziowaniu użyto automatycznego systemu oceniania Online Judge, dzięki czemu rozwiązania w formie kodu były bezstronnie ocenione online jako akceptowane albo odrzucane.

uczniowie budowlanki 1

Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie reprezentowali uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego: Miłosz Mazurewicz, Michał Markuszewski, Jakub Sajnog, zajmując 22 miejsce w tak trudnym konkursie. Potwierdzili tym samym wysoki poziom wiedzy informatycznej oraz umiejętności programistycznych tym bardziej, że ich przygoda z programowaniem zaczęła się dopiero pół roku temu na szkolnym kółku informatycznym prowadzonym przez mgr inż. Jarosława Cherka. Uczestnicząc w tych zawodach uczniowie zdobyli cenne doświadczenie, co powinno zaprocentować w przyszłości.

żródło: Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku