Powiatowy Koncert Noworoczny ponownie zachwycił

koncert 2018 ork1Przy licznej widowni zaprezentowała się w tym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Kapelmistrza Rafała Krauze. Grupa utalentowanych młodych muzyków zaprezentowała dwa zestawienia muzyczne: znane kawałki muzyki rozrywkowej, w tym perełki muzyki filmowej oraz najpiękniejsze kolędy i melodie świąteczne z całego świata. Nie zabrakło również najwspanialszych polskich kolęd.

koncert 2018 ork

koncert 2018 widow2

koncert 2018 ork5

Rafał Krauze odebrał z rąk Starosty Powiatu Iławskiego nagrodę za rozwijanie muzycznych talentów dzieci i młodzieży,rozpowszechnianie muzyki wśród mieszkańców powiatu iławskiego oraz za organizowanie imprez kulturalnych i kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu.

koncert 2018 starosta

koncert 2018 marszaek

koncert 2018 ork4

koncert 2018 wystep
Z orkiestrą wystąpiła również utalentowana wokalistka jazzowa Ewa Żydołowicz. Wśród widowni zasiedli m.in. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, przedstawiciele samorządów lokalnych, dyrektorzy jednostek powiatowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Iławy i jej okolic.

koncert 2018 wokal

koncert 2018 wokal1

koncert 2018 wokal2

koncert 2018 marszaek1
Tegoroczny koncert przyćmiła bardzo smutna wiadomość o nagłej śmierci wieloletniego pracownika Starostwa Powiatowego w Iławie – Jakuba Chiżyńskiego. Jakub zmarł przeżywszy zaledwie 32 lata. Podczas wystąpienia Starosta Powiatu Iławskiego – Marek Polański – poprosił zgromadzonych gości o uczczenie jego pamięci minutą ciszy.