KADETKI ZRYWU-VOLLEY IŁAWA CENNYM ZWYCIĘSTWEM ROZPOCZĘŁY RUNDĘ REWANŻOWA LIGI WOJEWÓDZKIEJ

DSC 8842Bardzo dobrze spisały się najmłodsze siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława wygrywając w sobotę 04 listopada 2017 roku mecz rozpoczynający rozgrywki rundy rewanżowej Ligi Wojewódzkiej Kadetek z UKS SALOS Ełk 3:0 w setach 16:25, 15:25, 25:23, 23:25.

Duży wpływ na wynik meczu mógł mieć fakt że mecz rozgrywany był w Olecku (240 kilometrów), i godzina rozegrania meczu 11:30, lecz zawodniczki jeszcze raz udowodniły że maja charakter i przy pełnym zaangażowaniu potrafiły pokonać zmęczenie i przeciwnika. Warto dodać że przeciwniczki z Salos Ełk rywalizują z naszymi kadetkami w bezpośredniej konfrontacji o awans do kolejnej fazy rozgrywek ligowych. Kadetki Zrywu tym razem prowadzone w meczu przez duet trenerski Małgorzata i Marzena Pietroczuk zagrały bardzo dobrze i skutecznie, realizując wcześniej opracowane założenia taktyczne.                

  DSC 8842

DSC 8856

Trener Mieczysław Pietroczuk„Niestety nie mogłem uczestniczyć w tych zawodach (udział w posiedzeniu Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS – Spała), ale w podróży do Spały miałem stały kontakt ze sztabem szkoleniowym i tym razem mogłem tylko trzymać kciuki za nasz zespół. Jeszcze raz okazało się że mam bardzo duże i pozytywne wsparcie w „rodzinie trenerskiej”. Dziewczęta jeszcze bardziej niż zwykle były zmobilizowane i zdeterminowane by odnieść to ważne i cenne zwycięstwo”.

Trener Małgorzata Pietroczuk„Nasze kadetki rozegrały bardzo dobry mecz, odnosząc zwycięstwo na boisku przeciwniczek. Dziewczęta zagrały bardzo skutecznie zagrywką, popełniając mało błędów w tym elemencie, doskonale grając w kontrataku. Bardzo dobrze prezentowała się druga rozgrywająca Agatka Rudol wchodząc na taktyczne zmiany które przegotowujemy na treningach od dłuższego czasu. Przy zmianach drugiej rozgrywającej bardzo skutecznie na pozycji atakującej spisuje się nasza pierwsza rozgrywająca Wiktoria Stępień. Na wynik meczu również duży wpływ miało bardzo dobre przejecie zagrywki i gra w obronie, która staje się z meczu na mecz coraz bardziej stabilna”.

Teraz przed kadetkami mecz rewanżowy z liderem naszej grupy, faworytem tegorocznych rozgrywek – zespołem SPS Sparta Braniewo (sobota 11 listopada 2017 roku godzina 11:00 – hala „Mechanik” w Iławie).

DSC 8893

WYNIKI ELIMINACJE GRUPA „B” KADETKI

1 mecz UKS Jantar Gołdap : SPS Sparta Braniewo 0:3 /7:25, 5:25, 8:25/

2 mecz UKS Salos Ełk : MKS Zryw-Volley Iława 1:3 / 16:25, 15:25, 25:23, 23:25/

TABELA GRUPY „B” po 1 kolejce:

1.SPS Sparta Braniewo  4 8 12:0

2.MKS Zryw-Volley Iława            4 7 9:5

3.UKS Salos Ełk                 4 5 5:9

4.UKS Jantar Gołdap      4 4 0:12

Wyniki poszczególnych meczów we wszystkich kategoriach ligowych oraz tabele można śledzić na: http://system.wmzps.org/

Przed własna publicznością w niedzielę 29 października 2017 roku Juniorki MKS ZRYW-VOLLEY Iława cennym zwycięstwem z UKS Absolwent Sport Club Olsztyn zakończyły Rundę Zasadniczą Eliminacji Ligi Wojewódzkiej Juniorek. 

W hali „Mechanik” w Iławie siatkarki Zrywu po dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie sportowym meczu pokonały zespół UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3:2 w setach 13:25, 25:18, 25:21, 20:25, 15:11.

Trener Mieczysław Pietroczuk –  Bardzo cenne zwycięstwo siatkarek Zrywu dało naszym juniorkom prowadzenie w tabeli grupy „B”. W związku z tym że mecz został rozegrany awansem, na wynik meczu lidera UKS Chemik Olsztyn z UKS Warmiss Volley Olsztyn musimy poczekać tydzień. bardzo trudny i ciężki fizycznie mecz, na szczęście spodziewaliśmy się takiego przebiegu i byliśmy dobrze przygotowani do długiej walki o cenne ligowe punkty. Momentami zarówno jeden i drugi zespół miał przestoje w grze, głównie w przyjęciu zagrywki i cała zabawa polegała na wykorzystaniu słabości przeciwnika w końcówkach setów. Gratulacje dla naszego zespołu za wygrany mecz, lecz w moim notesie meczowym jest wiele uwag dotyczących poprawy gry podczas pracy na treningach. Teraz przed nami runda rewanżowa z zespołami z Olsztyna i walka do końca o awans do kolejnej rundy rozgrywek ligowych i mam  nadzieję walka o medale Mistrzostw Województwa.

DSC 8807

DSC 8733

UWAGA !!! TRWA NABÓR

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZRYW-VOLLEY

Zajęcia z Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, uczniów Szkoły Podstawowej (klasy III-VII) 

oraz Gimnazjum (klas II-III). 

Zapisy i zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek 

w godzinach od 16:30 do 18:00 w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10.

Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt z trenerami Zrywu:

Małgorzata Pietroczuk 693 730 038, Mieczysław Pietroczuk 601 309 697

Więcej informacji o nas i o Klubie znajdziecie na stronie internetowej Klubu: www.zryw-volley.com lub na facebook: www.facebook.com/zryw.volley