Eeliminacje Powiatowe XLII Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego

DSC 011323 października w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary-Malewskiej dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie uczestniczyło 14 uczniów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – Laura Romero - Sochacka (Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie)
II miejsce – Wiktoria Łożyńska (Szkoła Podstawowa w Lasecznie)
III miejsce (Ex aequo)
– Martyna Górnik (Szkoła Podstawowa w Kamieńcu)
– Patryk Lessman (Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mari Konopnickiej w Iławie
GIMNAZJA
I miejsce – Igor Tasarz (Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie)
II miejsce – Julia Śliżewska (Szkoła Podstawowa im. Twórców Literatury Dziecięcej
w Ząbrowie)
III miejsce – Laura Kożuchowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce – Paulina Waszelewska (Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie)
II miejsce – Michał Wróblewski (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego
w Iławie)
III miejsce – Wiktoria Markuszewska (Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku
w Iławie)

DSC 0125W finale wojewódzkim powiat iławski będą reprezentować uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce podczas eliminacji powiatowych.