Powiat Iławski w Porto na Szlaku św. Jakuba

szlak sw jakuba logoOtrzymaliśmy takie oto zdjęcie na naszą skrzynkę mailową. Jeszcze w sobotę Pani Gabriela z Olsztyna uczestniczyła w wycieczce rowerowej po Powiecie Iławskim, a dziś jest w przepięknym Porto w Portugalii. Zabrała ze sobą mały akcent z naszego regionu. Nie bez powodu, szlak świętego Jakuba, którego kończący etap zamierza przejść Pani Gabriela, znajduje się właśnie w Portugalii oraz Hiszpanii, zaś część jego trasy przebiega przez nasz powiat.

IMG 1506591471874 2

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W Powiecie Iławskim szlak przebiega wzdłuż takich miejscowości jak: Frednowy, Makowo, Szałkowo, Iławę czy Katarzynki. Dziękujemy serdecznie za zdjęcie, życzymy udanej wyprawy i liczymy na kolejne przepiękne ujęcia z Drogi św. Jakuba.