Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Iławie

straz zawody424 września, w niedzielę, na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się zawody sportowo – pożarnicze strażaków powiatu iławskiego. Oficjalnego otwarcia dokonali: Stanisław Kastrau Wicestarosta Powiatu Iławskiego, a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Iławie, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st. bryg. Maciej Jasiński. Zmagania zawodników obserwowali również Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański oraz Wójt Gminy Iława i jednocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie.

Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska wyznaczona przez Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie.

W szranki rywalizacji stanęło łącznie jedenaście drużyn reprezentujących poszczególne gminy powiatu iławskiego w kategoriach kobiet i mężczyzn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach.

Jako pierwsza została rozegrana najbardziej widowiskowa część zawodów, czyli ćwiczenie rozwinięcia bojowego. Następnie zawodnicy wzięli udział w czterystumetrowej sztafecie pożarniczej. Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym miejscu podium. Skrzydeł i zaciętości w bojach drużynom dodawał fakt, że zawody stanowiły również kwalifikacje do przyszłorocznych zawodów wojewódzkich.

straz zawody1

straz zawody2

straz zawody3

straz zawody4

Po sprawnie przeprowadzonych konkurencjach na zawodników czekała tradycyjna strażacka grochówka i nerwowe oczekiwanie na ogłoszenie wyników końcowych.

straz zawody5

Oficjalne zakończenie zawodów i przedstawione wyniki wyłoniły zwycięzców i tak
w klasyfikacji generalnej w wśród kobiet poszczególne miejsca przedstawiają
się następująco:

• miejsce pierwsza OSP Lubawa
  • miejsce drugie OSP Rożental
  • miejsce trzecie OSP Zielkowo
  • miejsce czwarte OSP Gramoty
  • miejsce piąte OSP Ząbrowo

Wśród drużyn męskich:

• miejsce pierwsze OSP Lubstynek – obrońca tytułu i aktualny mistrz województwa,
  • miejsce drugie OSP Rożental
  • miejsce trzecie OSP Ławice
  • miejsce czwarte OSP Lubawa
  • miejsce piąte OSP Wielowieś
  • miejsce szóste OSP Wałdyki

straz zawody6

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz informujemy, że powiat iławski na zawodach wojewódzkich reprezentować będą drużyna kobieca z Lubawy i mężczyźni
z Rożentala oraz oczywiście broniąca tytułu drużyna z Lubstynka.

info i zdjęcia: Oficer Prasowy KP PSP w Iławie kpt. Krzysztof Rutkowski