I Kongres Warmińsko- Mazurskich Organizacji Kresowych

info27 września 2017 roku w Centrum nauk Humanistycznych Uniwersytetu warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się I Kongres Warmińsko- Mazurskich Organizacji Kresowych. Intencją tego wydarzenia jest utworzenie federacji stowarzyszeń o profilu kresowym, wspierającej członków w realizacji ich autonomicznej działalności, między innymi służąc pomocą w ubieganiu się o wsparcie finansowe z różnych źródeł, zarówno szczebla centralnego jaki i wojewódzkiego.

Dodatkowo w trakcie Kongresu planuje się podjęcie inicjatywy o utworzeniu „ Domu Kresowego Warmii i Mazur”, będącego Warmińsko- Mazurskim Centrum Kultury Kresowej, który spełniałby rolę muzeum, przyczyniając się zachowania dla przyszłych pokoleń kresowej spuścizny. Byłoby to również miejsce animacji i działań kulturalnych w współpracy z samorządowymi instytucjami kultury w województwie.


Zainteresowane organizacje proszone są o kontakt mailowy na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny do organizatorów tego wydarzenia:
Paweł Bielinowicz (koordynator projektu) tel. 696 478 449
Grażyna Klempka (sekretariat Kongresu) tel. 665 257 170
Piotr Bojarski (redaktor wydawnictwa pokongresowego) tel. 604 559 294