Po raz czwarty mogliśmy emocjonować się Turniejem o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Tu znajdziesz jego wyniki.

Tomasz arnecki Mistrz 312 maja 2017 r. w gościnnej hali „Mechanik” w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie rozegrano czwarty już Turniej o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. W tym roku zawody kierowane były głównie dla młodych adeptów koszykówki na poziomie kadeta i juniora. Jednie zespół AJZ STUDIO to zespół „weteranów boiska”, średnia wieku wyniosła w nim ponad 40 lat. Zawody, sędziowane przez prowadzących na co dzień zawody II ligi koszykówki sędziów, obserwowało ponad 70 kibiców Żywiołowo dopingowali oni zarówno zawodników w trakcie meczów, jak i w trakcie konkursów dodatkowych. Były to: Konkurs rzutów osobistych AJZ STUDIO Iława – który wygrał Jakub Zastawny (UKKS BASKET MECHANIK Iława) oraz Konkurs rzutów za 3 pkt. o nagrodę Prezesa UKKS BASKET w Iławie – wygrany ostatecznie przez Tomasza Żarneckiego (AJZ Studio Iława).

W Turnieju uczestniczyły cztery drużyny, zaś końcowa kolejność po rozegraniu 6 spotkań jest następująca:
1 miejsce – AJZ Studio Iława
II miejsce – Żeromek
III miejsce – UKKS BASKET MECHANIK Iława
IV miejsce – Gimnazjum Ząbrowo.
Warto dodać, że Turniej o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego jest dofinansowany ze środków Powiatu Iławskiego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wsparty przez Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, zaś zorganizował go profesjonalnie Uczniowski Koszykarski Klub Sportowy BASKET w Iławie.
W trakcie Turnieju odbyły się także dodatkowe ceremonie – Pan Marek Polański – Starosta Iławski oraz Pani Izabela Klonowska – Dyrektor Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (Oboje czynnie wspierają organizację imprez koszykarskich i działalność UKKS BASKET w Iławie) otrzymali tytuł „Przyjaciel BASKETU”, zaś Pan Grzegorz Grabski odebrał oficjalnie Licencję Trenera koszykówki. Dzięki temu drużyna Uczniowskiego Koszykarskiego Klubu Sportowego BASKET w Iławie może ponownie, jak w roku ubiegłym, startować w kolejnych edycjach Mistrzostwach Polski w koszykówce.
Wyniki poszczególnych spotkań Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego:
1 mecz   1 – 4: AJZ STUDI IŁAWA - GIMANZJUM ZĄBROWO    wynik 33 : 28
2 mecz   1 – 2: AJZ STUDI IŁAWA - ŻEROMEK              wynik. 41 : 33
3 mecz   2– 4: UKKS BASKET MECHANIK - GIMANZJUM ZĄBROWO wynik 46 : 23
4 mecz   2 – 1: UKKS BASKET MECHANIK - AJZ STUDI IŁAWA    wynik 38 : 58
5 mecz   4 – 3: GIMANZJUM ZĄBROWO - ŻEROMEK            wynik 24 : 45
6 mecz   3 – 2: ŻEROMEK - UKKS BASKET MECHANIK        wynik 54 : 26
Już niebawem kolejny koszykarski Turniej – tym razem o Puchar Prezesa UKKS BASKET w Iławie.

AJZ Studio

(od lewej strony): Grzegorz Jurczak, jego dwaj synowie Piotr i Jakub, Tomasz Żarnecki (także Mistrz Rzutów za 3 o Nagrodę Prezesa UKKS BASKET 2017), Patryk Jedynak, Pan Marek Polański - Starosta Powiatu Iławskiego, Wiesław Roszak, (i pierwszy z prawej) - Grzegorz Grabski - Prezes UKKS BASKET w Iławie oraz Organizator Turnieju.

Jakub Zastawny Mistrz 1 1

Jakub Zastawny (UKKS BASKET MECHANIK Iława) z nagrodą z zdobycie tytułu Mistrz Rzutów Osobistych w Konkursie AJZ Studio (na zdjęciu z Grzegorzem Grabskim - Prezesem UKKS BASKET)

Tomasz arnecki Mistrz 3

Tomasz Żarnecki - Mistrz Rzutów za 3 pkt. o nagrodę Prezesa UKKS BASKET odbiera pamiątkowe nagrody z rąk Grzegorza Grabskiego